• Kategorie
  • Superorganism. The Avant-Garde and the...

Wydawnictwo Muzeum Sztuki w Łodzi
Autor praca zbiorowa
Stron 266
Rok wydania 2017
Oprawa broszurowa
122.29
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788363820541
Publikacja opowiada o wyobrażeniach przyrody, wpływie nauki na sztukę i próbie zrozumienia roli człowieka wobec środowiska. Angielskojęzyczne wydanie katalogu.
Książka opowiada o wyobrażeniach przyrody, wpływie nauki na sztukę i próbie zrozumienia roli człowieka wobec środowiska. Użyta w tytule metafora superorganizmu odnosi się do ekspansywności gatunku ludzkiego, która powoduje zarówno rozwój cywilizacyjny, jak i degradację Ziemi.
Postawy, które odnajdujemy w sztuce awangardy, są intrygującym obrazem ludzkich fascynacji, lęków, złudzeń, rozważań i afektów, jakich doświadczamy w związku z przyrodą i które, ze względu na uniwersalność i trwałość tego doświadczenia, pozostają nieustająco aktualne.
Niniejsza publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza związana jest z wystawą Superorganizm. Awangarda i doświadczenie przyrody, przybliżającą problematykę projektu poprzez takie pojęcia jak Krajobraz postnaturalny, Biofilia, Wcielone widzenie, Czwarty wymiar, Mikrokosmos i makrokosmos, Ewolucja. Druga część zawiera eseje uznanych badaczy - Fae Brauer, Iwony Luby, Jacoba Wamberga, Isabel Wnsche, którzy opisują nowe sposoby odczytania relacja między awangardą a nauką, technologią i przyrodą.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy