• Kategorie
  • Dani Karavan. Esencja miejsca

Wydawnictwo Międzynarodowe Centrum Kultury
Autor praca zbiorowa
Stron 264
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
96.40
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788363463281

Dani Karavan otwiera przed polską publicznością rzadko przez nas dostrzeganą perspektywę. Zwłaszcza Kraków Matka Izraela od lat zwrócony jest ku polsko-żydowskiej przeszłości i skoncentrowany na odzyskiwaniu pamięci o świecie, którego już nie ma. Bogate dziedzictwo Żydów, które ciągle odkrywamy przysłania nam obraz współczesnego Izraela i jego kultury obecnie bardzo słabo u nas znanej pisze prof. Jacek Purchla we wstępie.

Pierwszy wydany w języku polskim i angielskim album, który oprócz ponad stu kolorowych fotografii najbardziej znamiennych dzieł artysty prezentuje szerokie spojrzenie na życie i twórczość izraelskiego rzeźbiarza. Urodzony w roku 1930 w Tel Awiwie Karavan, którego przodkowie pochodzili spod Lwowa, to jeden z prekursorów gatunku rzeźb site-specific współistniejących z otoczeniem monumentalnych realizacji, jakie podziwiać można na całej niemal półkuli północnej: od Japonii, przez Koreę Południową, Egipt, Izrael po Włochy, Niemcy, Francję czy Hiszpanię.

Teksty na temat twórczości Dani Karavana napisali: Marta Bucholc oraz kuratorzy wystawy prac artysty, dr Monika Rydiger i Hagai Segev.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy