• Kategorie
  • Dani Karavan. Esencja miejsca

Wydawnictwo Międzynarodowe Centrum Kultury
Autor praca zbiorowa
Stron 264
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
96.40
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Mało
ISBN 9788363463281

Dani Karavan otwiera przed polską publicznością rzadko przez nas dostrzeganą perspektywę. Zwłaszcza Kraków Matka Izraela od lat zwrócony jest ku polsko-żydowskiej przeszłości i skoncentrowany na odzyskiwaniu pamięci o świecie, którego już nie ma. Bogate dziedzictwo Żydów, które ciągle odkrywamy przysłania nam obraz współczesnego Izraela i jego kultury obecnie bardzo słabo u nas znanej pisze prof. Jacek Purchla we wstępie.

Pierwszy wydany w języku polskim i angielskim album, który oprócz ponad stu kolorowych fotografii najbardziej znamiennych dzieł artysty prezentuje szerokie spojrzenie na życie i twórczość izraelskiego rzeźbiarza. Urodzony w roku 1930 w Tel Awiwie Karavan, którego przodkowie pochodzili spod Lwowa, to jeden z prekursorów gatunku rzeźb site-specific współistniejących z otoczeniem monumentalnych realizacji, jakie podziwiać można na całej niemal półkuli północnej: od Japonii, przez Koreę Południową, Egipt, Izrael po Włochy, Niemcy, Francję czy Hiszpanię.

Teksty na temat twórczości Dani Karavana napisali: Marta Bucholc oraz kuratorzy wystawy prac artysty, dr Monika Rydiger i Hagai Segev.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy