• Kategorie
  • Gra Backgammon Wyścig Piranii

Wydawnictwo Scratch
Grupa wiekowa 7+
Obudowa pudełko
Wymiary 198x276 mm
104.27
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Mało

Gra backgammon w wersji dla dzieci. Wykaż się sprytem i dobrą taktyką. Tutaj nie możesz liczyc na szczęście;) Zawalcz o swoją pozycję, wystawiaj i zbijaj przeciwnika. Przygotuj się na niespodzianki od przeciwnika. Gra rozwijająca myślenie strategiczne. Ciekawa propozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Trzymamy kciuki! Powodzenia!

Gra Pirania to nie tylko wspaniała zabawa dla najmłodszych dzieci, ale również świetny prezent na urodziny zapakowany w piękne, ręcznie wykonane pudełko.

W zestawie znajdują się: plansza do gry, 30 pionków (15 czarnych, 15 białych) , 2 drewniane kostki do gry, instrukcja w języku polskim

Wiek: 7+

Przykładowy scenariusz gry:

Przygotowanie:

Gra jest przeznaczona dla dwóch graczy. Każdy z graczy otrzymuje po 15 pionków w jednakowym kolorze. (Spójrz na rysunek instrukcji wew opakowania jak należy ustawić pionki przed rozpoczęciem gry pole startowe). Każdy z graczy rzuca 1 kostką. Rozpoczyna gracz z największą liczbą wyrzuconych oczek. Przesuwa się o tyle pól, ile wyrzucono łącznie oczek przez dwóch graczy. W dalszej grze gracze rzucają 2 kostkami. Tylko pierwszy rzut jest jedną kostką , aby wytypować gracza , który rozpoczyna grę.

Rozgrywka:

Każdy z graczy próbuje dotrzeć do swojej planszy domowej (patrz rysunek instrukcji wewnątrz opakowania) swoimi pionkami. Przesuwasz się pionkami o tyle miejsc, ile wyrzuciłeś oczek na obu kostkach. Jeśli wyrzuciłeś oczek 2 i 5 możesz przesunąć jeden z pionków o 2 miejsca a drugi pionek o 5 miejsc. Możesz też przesunąć jeden pionek o 7 miejsc. Zawsze przesuwaj pionek tylko na pola otwarte. Pola otwarte to pola puste, bądź pola na których stoją wyłącznie Twoje pionki bądź tylko jeden pionek przeciwnika. Nie można postawić pionka na polu gdzie jest więcej niż jeden pionek przeciwnika. Gracz zawsze przesuwa swoje pionki o tyle oczek ile wyrzucił oczek na kostkach. Jeśli to niemożliwe to przesuwa pionek o wyrzucone oczka wyższej wartości, jeśli to niemożliwe to próbuje o liczbę oczek z drugiej kostki. Jeśli dalej to niemozliwe to gracz traci swoją kolejkę.

Dublet: Jeśli na obu kostkach gracz wyrzucił taką samą liczbę oczek wówczas ruchy są podwajane. Gdy gracz wyrzucił po 5 oczek na każdej z kostek oznacza to że może wykonać 4x 5 ruchów z 1,2,3,4 pionkami

Blot: jest to pionek, który zajmuje ten sam punkt oraz może zostać trafiony. Można go trafic gdy pionek przeciwnika znajdzie się w tym samym polu. Pionek jest tymczasowo usuwany z planszy. Gracz musi ponownie go wprowadzić do gry aby móc poruszac się pozostałymi pionkami. Wykonuje to wstawiając go z pozycji wyjściowej/startowej (patrz rysunek instrukcji wewnątrz opakowania) do pola otwartego o tyle oczek ile wyrzucił na kostkach.

Zdejmowanie pionków z planszy: ten ruch można rozpocząć wówczas gdy 15 pionków znajduje się na Twojej planszy domowej. Gracz może zdjąć pionek po rzucie kostką (nawet gdy liczba oczek jest wyższa) Jeśli gracz wyrzuca 6 a nie ma pionków 6 punktów do końca do może odrzucić pionek 5 punktów do końca. Jeżeli żeton zostanie trafiony, musi ponownie wejść do gry.

Zwycięzca gry:

Gracz, który jako pierwszy zdejmie swoje 15 pionków z planszy wygrywa

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy