• Kategorie
  • Sosnowiec między wojnami. Opowieść o życiu miasta

Wydawnictwo Księży Młyn Dom Wydawniczy
Format 22,5x26,5 cm
Autor Tomasz Kostro, Anna Urgacz-Szczęsna
Stron 108
Rok wydania 2014
Oprawa twarda
74.40
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788377290668
Jeśli podróże w czasie byłyby możliwe, kogo spotkalibyśmy na ulicach międzywojennego Sosnowca? Może w restauracji Sala Angielska siedzi młodziutki Jan Kiepura, a na ulicy Kołłątaja zakochana Pola Negri czeka na męża? Przechodnie szepcą o sukcesie w stolicy ich sąsiada Władysława Szpilmana. O poranku miejscowe gazety informują o miłosnej strzelaninie z wiceprezydentem w roli głównej. Ulicę wypełniają rozmowy udających się do pracy robotników huty Katarzyna, kopalni Hrabia Renard czy przędzalni bawełny rodziny Dietlów. Wieczory... wieczory spędzano w Palais de Dance, gdzie tańczono do białego rana!
Miasto tworzą nie tylko ludzie. Mając możliwość spędzenia czasu w Sosnowcu lat 20. i 30., dostrzeglibyśmy piękne pałace rodzin Dietlów i Schnów, zamożne kamienice, dostojne świątynie różnych wyznań, gmachy użyteczności publicznej, m.in. Banku Społem, ale także biedne osiedla robotnicze. Na kartach książki podróż w czasie jest możliwa. Zapraszamy do największego miasta ówczesnego województwa kieleckiego, w którym wytapiano stal, walcowano stalowe wyroby, a maszyny włókiennicze huczały nieustannie!
Rozdziały zostały opatrzone unikatowymi fotografiami, licznymi ciekawostkami i danymi adresowymi, które ułatwią poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji.
Do książki są załączone bezpłatne dodatki:
- reprint planu miasta z lat 30. XX wieku
- płyta CD Chłopak z Sosnowca z największymi przebojami Jana Kiepury
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy