• Kategorie
  • Magia żagli

Wydawnictwo ZAPOL
Autor Marek Czasnojć
Stron 120
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
113.63
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Mało
ISBN 9788381850124
Aby przypomnieć atmosferę największej imprezy żeglarskiej, której finały odbywały się w Szczecinie, wydawnictwo ZAPOL przygotowało publikację okolicznościową 120-stronicowy album poświęcony najpiękniejszym żaglowcom świata pt. Magia Żagli. Autorem koncepcji i układu zdjęć jest Marek Czasnojć uznany i ceniony fotograf, który od prawie 60 lat dokumentuje dzieje naszego regionu.
Polska po raz pierwszy wzięła udział w Operation Sail w 1972 roku, zawody wygrała nasza fregata Dar Pomorza. Dwa lata później, pierwszy raz w historii, gospodarzem zakończenia regat została Polska i Gdynia macierzysty port żaglowca. Zainteresowanie żaglowcami zgromadziło tysiące mieszkańców nie tylko Trójmiasta, ale i całej Polski.
Szczecin trzykrotnie był gospodarzem finału The Tall Ships' Races w latach 2007, 2013 i 2017. W planach był jeszcze 2021 rok, ale z powodu pandemii regaty zostały odwołane.
Większość prezentowanych w tym albumie zdjęć wykonałem podczas regat na przestrzeni 44 lat, oczywiście rozpoczynając od Daru Pomorza i jego następcy Daru Młodzieży, na pokładzie których spędziłem wiele miesięcy. W ten sposób ziściły się moje marzenia o dalekich podróżach pod żaglami i nigdy nie opuściła mnie magia żagli. I nie opuści
(Fragment wstępu do albumu)
Unikatowy album został dofinansowany przez Miasto Szczecin.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy