• Kategorie
  • Kanibale Nowego Jorku

Wydawnictwo EGMONT
Autor Jrme Charyn, Franois Boucq, Maria Mosiewicz
Stron 152
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
90.93
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788328160392
Komiks narysowany przez znakomitego francuskiego grafika Franois Boucqa, zdobywcy wielu wyróżnień branżowych, w tym aż trzech nagród Festiwalu Komiksowego w Angoulme.
Nowy Jork, rok 1990. Młoda policjantka Azami zostaje wciągnięta w rozgrywki ludzi zajmujących się mroczną i przerażającą działalnością. W ostępach wielkomiejskiej dżungli istnieje ukryty świat, gdzie za duże pieniądze można zdobyć rzecz najważniejszą wieczną młodość. Jednak, jak każdy nielegalny towar, także ten jest produkowany za pomocą krwawych metod. Korzenie tajemniczego procederu sięgają wydarzeń sprzed niemal pół wieku wtedy to w pewnym radzieckim gułagu narodziły się potwory, dla których ludzkie ciało to tylko materiał umożliwiający przetrwanie i przynoszący duże zyski...
Scenariusz albumu stworzył Jerome Charyn, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy, a rysunki są dziełem francuskiego mistrza komiksu Franois Boucqa (m.in. serie Księżycowa Gęba i Bouncer do scenariuszy Alexandra Jodorowsky'ego). Polski czytelnik miał już możliwość poznania efektów wspólnej pracy Charyna i Boucqa w komiksie Czarcia morda. Z kolei opowieść Kanibale Nowego Jorku jest powiązana fabularnie z również opublikowaną w Polsce historią Tulipanek tych samych dwóch twórców.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy