• Kategorie
  • Warszawa Gutta

Wydawnictwo Raster
Format 21,5x28,5 cm
Autor Błażej Pindor
Rok wydania 2018
Oprawa twarda
116.85
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788394684976
Warszawa Gutta to pierwsze albumowe wydawnictwo poświęcone twórczości Romualda Gutta jednego z najważniejszych polskich architektów XX wieku, prekursora architektury organicznej, autora charakterystycznych budynków z szarej cegły, gmachów użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych. Zdecydowana większość realizacji Gutta powstała w Warszawie, współtworząc od lat 1920. nowy, modernistyczny kształt stolicy. Dzieła te inspirowały i inspirują kolejne pokolenia architektów.
Książka zachowując charakter monografii jest przede wszystkim oryginalną, wizualną interpretacją architektury Gutta. Jej główną część stanowi wyjątkowy cykl fotograficzny Błażeja Pindora, który ma zarazem dokumentalny i artystyczny charakter. Zdjęcia ukazują architekturę z wielu nieoczywistych perspektyw, w detalach i we współczesnym kontekście miejskim. Fotografia jest tu narzędziem służącym drobiazgowej rekonstrukcji języka architektonicznego Romualda Gutta i krytycznej analizie życia architektury modernistycznej w zmieniających się warunkach społeczno-ekonomicznych.
Część albumową uzupełniają teksty praktyków i historyków architektury i fotografii: Anny Dybczyńskiej-Bułyszko, Łukasza Gorczycy i Bolesława Stelmacha.
Warszawa Gutta to szósty tom w serii wydawniczej Fundacji Raster dedykowanej modernistycznemu dziedzictwu stolicy. Jak poprzednie publikacje, łączy on oryginalną treść z pieczołowitością i szlachetnością formy edytorskiej.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy