• Kategorie
  • Tajemnice Fatimy w.2

Wydawnictwo ROSIKON PRESS
Autor Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Stron 400
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
109.93
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Duża dostępność
ISBN 9788362981335

W tej książce przeplatają się dwa światy - nasycona brutalnością opowieść polityczna oraz pełna tajemniczości rzeczywistość nadprzyrodzona.

,,Tajemnice Fatimy" to wyjątkowa, bogato ilustrowana książka o najbardziej doniosłych objawieniach w XX wieku. Jest ona efektem półtorarocznej pracy i kilku podróży zagranicznych reportera Grzegorza Górnego oraz fotografa Janusza Rosikonia - tandemu autorskiego, znanego z wielu śledztw dziennikarskich z pogranicza nauki i religii.

Z jednej strony publikacja zawiera nieznane szerzej szczegóły i relacje dotyczące objawień fatimskich, z drugiej zaś unikalny materiał fotograficzny. Nikt na świecie nie opublikował jeszcze książki na ten temat z tak wieloma wątkami i zdjęciami. Autorzy dotarli do świadków opisywanych wydarzeń w Portugalii, Watykanie, Austrii czy Słowacji. Rozmawiali m.in. z takimi postaciami, jak np. rzecznik prasowy Jana Pawła II - Joaquin Navarro-Valls czy długoletni rektor sanktuarium fatimskiego ks. Luciano Guerra.

W rezultacie powstała książka łącząca w sobie narrację książki detektywistycznej, śledztwa historycznego oraz eseju o duchowości. Przeplatają się w niej dwa światy - nasycona brutalnością opowieść polityczna oraz pełna tajemniczości rzeczywistość nadprzyrodzona. Poznajemy nieznane szerzej, zaskakujące wydarzenia, które miały wpływ na los ludzkości w XX i XXI wieku. Lektura dla każdego, kto chce poznać mechanizmy rządzące światem.

W książce autorzy omawiają następujące tematy:

1. NA GRANICY ŻYCIA I ŚMIERCI
Taniec kuli
2. ANIOŁ PORTUGALII
Wielka Wojna
3. CUD SŁOŃCA 
Sześć spotkań z Maryją
4. ZABÓJCZA HISZPANKA
Śmierć Franciszka i Hiacynty
5. BŁĘDY ROSJI IDĄ W ŚWIAT
Czerwony potop
6. ANTY-DEKALOG
Demoniczny system
7. KU NOWEJ KATASTROFIE
Prośba Maryi
8. MIĘDZY DWOMA TOTALITARYZMAMI
Czerwone i brunatne
9. TRIUMFALNY POCHÓD KOMUNIZMU
Zimna wojna
10. BEZ ANATEM I POTĘPIEŃ
W cieniu soboru
11. POLSKI PAPIEŻ RZUCA WYZWANIE
Teologia wolności
12. SPEŁNIONA PROŚBA
Zawierzenie i poświęcenie 
13. UPADEK IMPERIUM ZŁA
Koniec utopii
14. TRZECIA TAJEMNICA
Aktualności Fatimy

Kiedy na progu trzeciego tysiąclecia przyglądamy się znakom czasu obecnym w wieku XX, Fatima jest z pewnością jednym z największych. Jest tak między innymi dlatego, że jej orędzie ujawnia wiele późniejszych wydarzeń i uzależnia je od odpowiedzi na jego wezwania.
Jan Paweł II

Tragedie zapowiedziane w Fatimie jeszcze się nie minęły z końcem ideologii komunizmu. Kryzys jeszcze nie został rozwiązany. Z pewnego punktu widzenia jest on dziś tak poważny jak nigdy wcześniej, ponieważ jest to przede wszystkim kryzys wiary, a więc kryzys moralny i społeczny. 
Benedykt XVI

Fatima wiąże się dla mnie z niezapomnianym przeżyciem. Byłem tam świadkiem spotkania dwóch niezwykłych osób - Jana Pawła II i siostry Łucji. Oboje niewiele mówili, jak ludzie, którzy wiedzą o sobie wszystko, co powinni wiedzieć. Nie było w ich rozmowie nic z ciekawości czy dociekliwości. Miałem wrażenie, jakbym był świadkiem dialogu dwóch świętych osób, po których widać, że obcują na co dzień z Bogiem. 
Joaqiun Navarro-Valls, były rzecznik Stolicy Apostolskiej

Fatima to nie tylko orędzie Matki Bożej, ale również wiele faktów i okoliczności, które miały miejsce w ciągu ostatnich stu lat. Spełnione proroctwa, wymowne zbieżności dat, wiele wydarzeń inspirowanych treścią wezwania Fatimskiej Pani. Niniejsza książka jest niewątpliwie pierwszą, a przez to niezmiernie cenną, która ukazuje tak bardzo szeroki kontekst i bogactwo Fatimy.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy