• Kategorie
  • Magiczny trójkąt matematyczny

Wydawnictwo EPIDEIXIS
Format 283x292 mm
140.36
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność

Magiczny trójkąt matematyczny to okrągła, drewniana podstawa z sześcioma wgłębieniami z jednej strony (mały trójkąt) i dziesięcioma z drugiej (duży trójkąt). Poza okrągłą podstawą w komplecie znajduje się też 10 małych drewnianych krążków dwustronnie oznaczonych liczbami od 1 do 10 (w kolorze czerwonym i niebieskim), jak również dwie książeczki z kartami pracy do Małego i Dużego Trójkąta (łącznie 200 zadań).

Jego zaletą jest możliwość dokonywania obliczeń w pamięci, jak również dowolnego manipulowania krążkami, dobierania różnych wartości, a nawet stosowania metody prób i błędów. Taki sam układ krążków może być zastosowany do uzyskania innego wyniku. Obserwując liczby w różnych układach geometrycznych, można odkryć jednakową sumę liczb aż 14 razy (duży trójkąt)!

Magiczne kwadraty i trójkąty to znana i lubiana forma matematycznej łamigłówki, która pomaga doskonalić umiejętność dokonywania obliczeń pamięciowych. Najczęściej łamigłówki te występują w formie drukowanej. Nasz trójkąt także jest pomocną w nauce matematyki łamigłówką wielorazowego użytku, która łączy w sobie naukę i zabawę. Stanowi wartościowe uzupełnienie materiałów do utrwalania umiejętności rachunkowych:

dodawania i odejmowania w zakresie 25

rozkładania liczb na składniki (dwa i więcej)

dopełniania do 10, 20 oraz żądanej liczby

porównywania różnicowego.

Podstawowy zakres dodawania i odejmowania do 25 można rozszerzyć do 250 lub 2500, dodając w pamięci jedno lub dwa zera. Po dokonaniu właściwych obliczeń można też poszukać odpowiedzi na pytania typu:

jakie wyniki są możliwe przy danym układzie wartości?

jaka jest możliwa najmniejsza i największa suma boków?

dlaczego dana liczba nie może być wynikiem?

Jak się bawić z Magicznym Trójkątem Matematycznym?

Drewnianą podstawę jedną lub drugą stroną (z małym lub dużym trójkątem) połóż do góry i wyjmij wszystkie klocki. Następnie wybierz kartę z zadaniem.

We wgłębienia podstawy Trójkąta włóż podane w zadaniach klocki w kolorze czerwonym i nie zmieniaj ich położenia w trakcie całej zabawy.

Teraz rozpocznij rozwiązywanie zadania uzupełnij wolne miejsca klockami w kolorze niebieskim tak, aby suma cyfr na każdym boku trójkąta była równa.

Zestaw zawiera

Magiczny Trójkąt Matematyczny oraz 200 kart z zadaniami zebranych w 2 książeczki.

Wymiary pudełka: 280 x 280 x 30 mm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy