• Kategorie
  • Bilczyce opowiedziane. A tale of Bilczyce

Wydawnictwo All Muses
Autor Bogusław Michalec, Roman Markot
Stron 176
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
115.86
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788367128018

Opowieść o historii zespołu dworsko-parkowego w Bilczycach przepleciona poezją i wysmakowanymi fotografiami. Album w dwóch językach: polskim i angielskim

Historia dworu w Bilczycach sięga kilkuset lat wstecz. Majątek na przestrzeni tego czasu przechodził z rąk do rąk, a drzewa bilczyckiego parku są niemym świadkiem zmiennych kolei losu. Miejsce, urzekające wszystkich gości swą urodą, jednak tajemnic nie zdradza chętnie. Historia dworu została odtworzona na postawie rozmów z obecnym właścicielem oraz potomkami poprzednich, kwerendy archiwalnej oraz pracy lokalnych pasjonatów. Całość została zilustrowana archiwalnymi i współczesnymi fotografiami ukazującymi ogród, park, dwór i jego mieszkańców.

Bilczyce niewątpliwie zostawiają ślad w swoich gościach. Wielu z nich potem myśli Bilczycami. Jednocześnie losy dworu w Bilczycach są reprezentatywne dla wielu szlacheckich posiadłości w Małopolsce. Autorzy albumu starali się wydobyć z mroku dziejów to, co najbardziej istotne dla współczesnego czytelnika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy