• Kategorie
  • Horrified

Wydawnictwo Ravensburger
Format 267x267 mm
221.97
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność

"Horrified

Kto lubi filmy o potworach? Zwłaszcza wytwórnia Universal podarowała światu wiele niezapomnianych (i przerażających!) postaci - teraz aż siedem z nich można pokonać w kooperacyjnej grze "Horrified" - bestsellerowej pozycji wydawnictwa Ravensburger, która już od teraz jest dostępna w polskiej wersji językowej.

My kontra potwory

Mechanika gry jest szybko przyswajalna - jesteśmy my (czyli gracze i graczki) oraz oni (potwory!); czyli gramy wspólnie przeciwko potworom, które nawiedziły bezbronne miasteczko. Naszym zadaniem jest pokonanie ich oraz uratowanie mieszkańców. Z kim gramy?

W pudełku znajdziemy następujące potwory: Drakulę, Mumię, Niewidzialnego Człowieka, Potwora z Czarnej Laguny, Frankensteina wraz z jego Narzeczoną i Wilkołaka.

Horrified to gra kooperacyjna, czyli wygrać (albo przegrać) można tylko zespołowo - wspólnie ustalacie, z iloma potworami chcecie walczyć (im więcej, tym trudniej), a pokonanie każdego z nich wymaga wypełnienia innego zadania.

Jak pokonać potwory?

By pokonać:

- Drakulę - musicie roztrzaskać wszystkie trumny;

- Mumię - należy złamać prastarą klątwę, a następnie przeprowadzić pochówek Mumii;

- Niewidzialnego Człowieka - trzeba dostarczyć policji dowody na istnienie Niewidzialnego Człowieka, a następnie złapać go w pułapkę;

- Potwora z Czarnej Laguny - znajdźcie ukryte legowisko tego Potwora, po czym go przepędźcie;

- Frankensteina wraz z jego Narzeczoną - musicie nauczyć, co to znaczy być człowiekiem, by mogli żyć w zgodzie z ludźmi;

- Wilkołaka - uleczy lekarstwo na likantropię (wilkołactwo), które musicie mu zaaplikować.

Każdy z uczestników gry wciela się w jednego z Bohaterów. Oprócz Potworów i walczących z nimi Bohaterów, w miasteczku znajdują się również jego Mieszkańcy.

Bohaterowie posiadają unikalne umiejętności, a Potwory - unikalne zdolności specjalne, które mogą zostać aktywowane w momencie ataku. Zarówno Bohater jak i Mieszkaniec zostają pokonani po jednym celnym ciosie (chociaż nasi herosi nie byliby Bohaterami, gdyby nie wracali do gry w szpitalu), ale łączy się to ze zwiększająca się grozą, a gdy znacznik Terroru trafi na siódme pole, miasteczko zostaje zniszczone, a gracze (Bohaterowie) przegrywają. Bohaterowie wygrywają tylko w wypadku, gdy uda im się pokonać wszystkie Potwory (przed rozpoczęciem gry można zdecydować o liczbie Potworów).

Bohaterowie i Potwory wykonują tury naprzemiennie - o ruchach Potworów decydują karty (determinują daną turę oraz to, który Potwór zaatakuje tym razem).

Zawartość pudełka:

1 plansza, 6 Plansz Potworów, 7 figurek Potworów, 7 odznak Bohaterów, 7 pionków Bohaterów, 10 pionków Mieszkańców, 20 podstawek, 60 żetonów Przedmiotów, 20 żetonów Potworów, 1 znacznik Terroru, 1 znacznik Szału, 30 kart Potworów, 20 kart bonusów, 5 kart pomocy, 1 woreczek na Przedmioty, 3 kości ataku, 1 instrukcja.

o Wiek graczy: od 10. roku życia

o Liczba graczy: 1 - 5

o Czas gry: około 60 minut

"

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy