• Kategorie
  • Alea: Puerto Rico

Wydawnictwo Ravensburger
Grupa wiekowa 10+
Obudowa pudełko
Wymiary 311x221 mm
192.78
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność

Jest rok 1897, koniec ery kolonialnej. Portoryko próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której wy również szukacie dla siebie miejsca. Wcielacie się w rolę farmerów, którzy rozwijają swoje plantacje, by zdobyć prestiż i bogactwo w tych nowych czasach. Walczycie o najlepszych pracowników, by pomogli wam wyprodukować towary. Następnie będziecie je sprzedawać, starając się maksymalizować swoje zyski. Inwestujecie również w rozwój miejskiej infrastruktury, by zdobyć prestiż i szacunek lokalnej społeczności. Czy uda wam się zdobyć więcej prestiżu od pozostałych i zostać najzamożniejszą postacią wśród portorykańskich farmerów?

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa poprzez strategiczne zarządzanie wyspą Puerto Rico. Gracze wcielają się w role plantatora, budowniczego, rekrutera, rzemieślnika, kupca, kapitana i podróżnika. Wszyscy gracze wykonują związane z postaciami akcje, ale jedynie ten, który wybrał daną rolę, korzysta również z jej specjalnego bonusu. Zwracaj uwagę na swoich rywali i wybieraj akcje tak, by nie służyły przeciwnikom bardziej niż tobie. By pokonać rywali, musisz ciągle przystosowywać się do zmieniających warunków i obserwować pozostałe plantacje.

Puerto Rico 1897 to klimatyczna, uwspółcześniona i odświeżona wersja klasycznego Puerto Rico. Pod względem mechanicznym nie różni sie niczym od swojej poprzedniczki.

Na czym polega gra?

Rozgrywka trwa około 15 rund (lat). Na początku każdej rundy pierwszy gracz wybiera rolę i umieszcza odpowiadającą jej kartę obok swojej wyspy. Wykonuje związaną z nią akcję i rozpatruje specjalny bonus. Następnie gracz siedzący po jego lewej stronie również wykonuje tę akcję, jednak nie korzysta już z bonusu. Kiedy wszyscy gracze rozpatrzą akcję wybranej roli, następny gracz wybiera jedną z dostępnych kart ról i również umieszcza ją obok swojej wyspy. Po tym, jak wykona akcję i otrzyma bonus, pozostali gracze kolejno wykonują tę akcję, jednak bez rozpatrywania bonusu. Gra toczy się w ten sposób zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż wszyscy wykonają tyle akcji, ilu graczy bierze udział w rozgrywce. Runda kończy się, gdy każdy z graczy wybrał kartę roli i wszyscy gracze wykonali akcję przypisaną do każdej z wybranych ról. Aby rozpocząć nową rundę, gubernator umieszcza jedną srebrną monetę z banku na każdej karcie roli, która nie została wybrana podczas ostatniej rundy. Wszyscy gracze odkładają karty ról obok planszy. Gracz siedzący po lewej stronie od pierwszego gracza bierze kartę gubernatora. Rozgrywka toczy się zgodnie z opisanymi powyżej zasadami do momentu spełnienia warunków zakończenia gry.

Cechy gry:

  • wiek graczy: od 12 roku życia,
  • liczba graczy: 2-5,
  • czas gry: 90-150 minut.

Zawartość pudełka: 6 plansz, 50 znaczników zasobów, 100 pracowników, 20 mieszkańców, 5 statków, 51 monet, 58 kafelków wyspy, 50 żetonów punktów zwycięzca, 10 kart ról, 91 kafelków budynków, instrukcja.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy