• Kategorie
  • Yans. Wydanie zbiorcze T.3

Wydawnictwo EGMONT
Autor Andre-Paul Duchteau, Zbigniew Kasprzak, Wojciech
Stron 224
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
90.93
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788328160033
Trzeci tom nowego wydania zbiorczego przygód agenta kosmicznego Yansa. Seria zapoczątkowana w 1980 roku przez scenarzystę Andr-Paula Duchteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego była przez kilka lat drugim obok Thorgala bestsellerowym cyklem komiksowym rysowanym przez Grzegorza Rosińskiego. Pod koniec lat 80. XX wieku artysta zaprosił do współpracy Zbigniewa Kasprzaka. Stworzony wspólnie piąty odcinek Yansa pt. Prawo Ardelii do dziś budzi emocje fanów próbujących wskazać, który rysownik jest autorem poszczególnych elementów dzieła. Począwszy od epizodu Planeta czarów Kasprzak został jedynym rysownikiem serii. W 1992 roku wyemigrował z Polski do Belgii, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Od ponad 20 lat jego pseudonim Kas jest dobrze znany miłośnikom komiksu w całej Europie.
W ostatnich tomach serii scenarzysta dokonuje istotnych zmian w fabule. Centralne miejsce opowieści zajmują teraz nowe postaci, córki Orchidei i Yansa, które wzbogacają uniwersum fantastycznego dreszczowca. Kas uwielbia je rysować, o czym mówi tak: Dzięki nowym elementom mogłem nadać historii moje własne piętno. Ten podcykl silniej koncentruje się na rodzinie i dzieciach.
Trzecia część wydania zbiorczego zawiera cztery pełnometrażowe epizody serii: Księżna Ultis, Tęczowa plaga, Tajemnica czasu i Kraina otchłani, a ponadto bogato ilustrowany materiał poświęcony roli Andr-Paula Duchteau w rozwoju i popularyzacji literatury oraz prasy science fiction w krajach frankofońskich, a także okolicznościom, w jakich doszło do zmiany rysownika Yansa.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy