• Kategorie
  • Teoretyczne i dogmatyczne podstawy odpow.

Wydawnictwo Krakowski Instytut Prawa Karnego Fundacja
Autor Michał Wantoła
Stron 528
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
149.92
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788395965555
Książka jest pierwszym w polskiej literaturze karnistycznej, kompleksowym opracowaniem instytucji usiłowania udolnego i usiłowania nieudolnego w aspekcie bezprawności i karalności czynu na gruncie Kodeksu karnego z 1997 r.
Autor uwzględnia najnowsze osiągnięcia teorii prawa i nauki prawa konstytucyjnego, wykorzystuje literaturę zagraniczną oraz konfrontuje obowiązujące przepisy z wynikami badań akt sądowych. W książce zaprezentowano założenia nowej metody interpretacji zwrotów nieostrych na gruncie ustawy karnej, z odwołaniem się do zasad wykładni prokonstytucyjnej, która przyda się szczególnie przy istotnym w praktyce odróżnianiu czynów stanowiących niekaralne przygotowanie do przestępstwa od zawsze karalnego usiłowania.
Praca zainteresuje praktyków wymiaru sprawiedliwości: sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, będzie również punktem odniesienia dla akademików nauczających prawa karnego oraz studentów.
Michał Wantoła absolwent studiów prawniczych (z wyróżnieniem) i studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierownik projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Preludium 12. Prowadził badania m.in. w Instytucie Maxa Plancka Prawa Karnego Zagranicznego i Międzynarodowego we Fryburgu Bryzgowijskim. Autor kilkunastu opracowań z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, aplikant aplikacji sędziowskiej, posiada również doświadczenie w pracy w kancelarii adwokackiej.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy