• Kategorie
  • Kalwaria Życia

Wydawnictwo BERNARDINUM
Autor Marian Rynkiewicz
Stron 272
Rok wydania 2014
Oprawa twarda
101.01
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788378233657
Fotografik Marian Rynkiewicz jest urzeczony przeszłością w połączeniu z teraźniejszością. W jego fotografii wielkie misterium dziejów odległych łączy się ze współczesnością. Misteryjne wydarzenia na Wejherowskiej Golgocie Świętych Górach Kalwarii wplata w Kalwarię Życia człowieka współczesnego. Zacierają się granice między sakralnym misterium a życiem człowieka na drogach współczesnej historii.
Pielgrzymka ta odbywa się po Kaszubach i po rozległych miejscach Polski. W diaporamie, albumie i na wystawie dostrzega się poszukiwania i pielgrzymowanie w tajemniczy świat dziejów odległych i współczesnego człowieka. Ukazane prace fotograficzne ze Wzgórza Wejherowa Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego ukazują człowieka umęczonego i cierpiącego oraz folklorystyczny i religijny charakter misterium.
Z fascynacji bogactwem Wejherowskiej Golgoty Sanktuarium Męki Pańskiej wyrosła inspiracja Mariana Rynkiewicza do stworzenia diaporamy, albumu i wystawy pt. Kalwaria Życia. Jest to jego konieczność dania świadectwa zatrzymania się nad człowiekiem.
Przeżywamy razem z nim Kalwarię Życia. Składają się na nią fotografie z więzień, aresztów śledczych, Domów Pogodnej Starości, Domów Opieki Społecznej, fotografie spod polskich strzech, z ulicy, Świętej Góry Grabarki, gdzie są przynoszone krzyże pokutne, by zatknąć je wokół cerkwi. Starannie budowana dramaturgia Kalwarii Życia daje niepowtarzalne przeżycia skłaniające do refleksji nad człowieczą egzystencją. Kalwaria Życia Rynkiewicza to odważne i niespotykane dopełnienie wiedzy o współczesnym człowieku.
Jan Dionizy Waloszek
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy