• Kategorie
  • Razem idąc Część 1 Miłość w ramionach

Wydawnictwo ASTRUM
Okładka MIĘKKA
Data publikacji 2021
Ilość stron 229
Autor Szwed Krystyna
29.00 -20% 23.20
egz. Do przechowalni
Realizacja od ręki, dostępna w Krapkowicach
Cena przesyłki 11.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 11.9
Kurier 15.9
Kurier (Pobranie) 19.9
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788366382602

Powieść RAZEM IDĄC. MIŁOŚĆ W RAMIONACH jest pierwszą częścią autobiograficznej powieści autorstwa Krystyny Szwed. Następne części to, RAZEM IDĄC. MIŁOŚĆ I JESZCZE RAZ UWIERZYĆ oraz RAZEM IDĄC. MIŁOŚĆ I ŻYCIE RAZEM POMIMO WSZYSTKO.

Każdy z nas w pewnym okresie życia czuje potrzebę rozliczenia się ze swoją przeszłością mając nadzieję, że wyciągnie wnioski z tego, co było i to, co będzie stanie się zaczynem nowego i lepszego życia.
Autorka w pierwszej części tej autobiograficznej powieści opowiada o swoim dzieciństwie i dorastaniu, o marzeniach i początkach rodzenia się w niej kobiecości, o miłości i nadziei, że to ta prawdziwa, na zawsze i do końca życia.
Próbuje odpowiedzieć na pytanie czym jest dla niej, a tak naprawdę dla nas wszystkich uczucie żarliwej miłości. Czy w każdym okresie życia jesteśmy na nią gotowi, czy też jej moc zaskakując nas niczym tsunami? Bo miłość nigdy nie jest równoważna, w związku każdy kocha inaczej, inaczej też ją pojmuje. Autorka doskonale o tym wie, czym daje wyraz w wierszu:

Miłość
w ramionach
kochanej osoby
to szczęście największe
jakiego w życiu może doznać człowiek

Ale za chwilę ma wątpliwości, czy tak jest w istocie?
Na to pytanie każdy z nas musi znaleźć własną odpowiedź, będącą zarazem receptą na utrzymanie owej szaleńczej miłości w ramionach przez całe życie.
Autorka, opisując swoje życie, doskonale oddaje klimat czasu minionego - końca lat 60. i dalszych. Zapraszam do lektury tej książki, gdzie każdy z Państwa odnajdzie kawałek swojego życia.

Krystyna Szwed - pisze o sobie:
Urodziłam się 17.09.1953 r. W Korsze - w sercu mazurskich jezior. W 1976 r. przyjechałam do Krapkowic, gdzie osiedliłam się i mieszkam do chwili obecnej. Rysowanie i szkicowanie ołówkiem już od wczesnego dzieciństwa było moją ogromną pasją. Później przyszło szkicowanie węglem i malowanie suchym pastelem. Tajemnicę swojej twórczości plastycznej po raz pierwszy odkryłam w Stowarzyszeniu Twórców i Artystów "PASJA" w Krapkowicach, do którego należę od początku istnienia Stowarzyszenia. Swoje wiersze pierwszy raz zaprezentowałam publicznie w 2014 roku. Był to wernisaż obrazów i wieczór poezji pod tytułem "Wschody i zachody słońca" w Klubie Artysty w Opolu w ramach spotkań Stowarzyszenia " Mój Duch Przyjazny".

W swojej twórczości plastycznej mam za sobą wiele wystaw zbiorowych, między innymi: Zamek Krapkowice (2012), Zamek Moszna (2012), Krapkowicki Dom Kultury (2013), jak i wystaw indywidualnych. Te ważniejsze ostatnie, to wieczór autorski "A poezja maluje obrazy" w Galerii "Studnia" w Krapkowicach (2016), Spotkanie autorskie "Te i inne obrazy poezją malowane" (2017), zorganizowane przez Uniwersytet III Wieku i Bibliotekę w Krapkowicach, ''Spotkanie po latach' w Miejskim Ośrodku Kultury Korsze (2017), "Wystawa obrazów i spotkanie z poezją" zorganizowane z okazji "Miesiąc Seniora" przez Urząd Miasta i Gminy i Bibliotekę Krapkowice (2017), wystawa "Tajemnica obrazu chwilą dla ciebie" w Filharmonii Opolskiej (2018), "Makama" - wystawa i prezentacja poezji w witrynie księgarni w Krapkowicach z okazji Światowego Dnia Książki (2018).

Z pierwszą publikacją swoich wierszy i kilku grafik spotkałam się gościnnie w monografii ''Tańcząc z bosonogą Euterpe'' (2015), wydanej na XX- Lecie Klubu Młodych Twórców "Wena" w Namysłowie.
Kolejna publikacja, w której zamieszczono moje wiersze, to "Rozczesane słowa" - almanach wydany staraniem opolskiego Stowarzyszenia "Mój Duch Przyjazny" (Namysłów 2016). Wydałam dwa tomiki moich wierszy: pierwszy, ilustrowany grafiką moich obrazów, "Tajemnica słowa odkryta bardziej" (Namislavia 2016) i kolejny - "Kiedy wszystkie światła zgasną" (Pokrzywna 2019). Moje wiersze, wraz z twórczością innych autorów, ukazały się w antologii poetów współczesnych: "Zanim zabierze nas wiatr" edycja 8, (ASTRUM 2019), "Spieszmy się kochać bliskich" edycja 3, (ASTRUM 2019), "Miłość niejedno ma imię" edycja 4, (ASTRUM 2020), "Kobieta zmienną jest" edycja 4, (ASTRUM 2020), "KOCHAM CIĘ POLSKO" edycja 1 - jubileuszowa, (ASTRUM 2020), i "Wiersze dla dzieci" edycja 10 - jubileuszowa, (ASTRUM 2020).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy