• Kategorie
  • Historia Górnego Śląska

Wydawnictwo Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
Okładka TWARDA
Data publikacji 2011
Autor Bahlcke Joachim, Gawrecki Dan, Kaczmarek Ryszard
130.00 -3% 126.10
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
130
egz. Do przechowalni
Realizacja od ręki w Krapkowicach
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Mało
ISBN 9788360470411

Przez ostatnie kilka lat Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej (DWPN) współpracował z wybitnymi historykami z Polski, Niemiec i Czech nad stworzeniem popularno-naukowej syntezy historii Górnego Śląska.

Pragniemy przedstawić Państwu owoc wieloletniej pracy, najnowszą publikację DWPN pt.: "Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura regionu europejskiego".

Nad przebiegiem prac nad publikacją i kwestią merytoryczną czuwali znawcy tematu, znamienici profesorowie ze znaczącym dorobkiem naukowym: po stronie polskiej prof. Ryszard Kaczmarek z Uniwersytetu Śląskiego; po stronie niemieckiej prof. Joachim Bahlcke z Uniwersytetu w Stuttgarcie, oraz po stronie czeskiej prof. Dan Gawrecki z Uniwersytetu w Opawie.

"Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura europejskiego regionu" to książka koncentrująca się na europejskiej historii Górnego Śląska, w ramach, której po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej polscy, niemieccy oraz czescy historycy, podjęli próbę możliwie szerokiego opracowania spornej historii tego regionu, o wielokulturowych tradycjach i powikłanych tożsamościach.

Celem pierwszej tego typu publikacji jest szczególna próba zmiany negatywnego postrzegania wielokulturowego, w tym także niemieckiego dziedzictwa Górnego Śląska, co powinno się przyczynić do wzmocnienia poczucia tożsamości regionalnej i jej dowartościowania w imię owocnej współpracy polsko-niemieckiej, jak i polsko-czeskiej.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy