Szanowni Państwo!

Pod koniec bieżącego roku, Makama otrzymała "Certyfikat dla małej księgarni".
Tym samym staliśmy się beneficjentem pilotażowego programu Instytutu Książki, który zainicjowano w tym roku po raz pierwszy, by spróbować zahamować spadek liczby małych księgarni. Księgarnie zakwalifikowane przez Instytut Książki otrzymały do 30.000 zł dotacji celowej.

Program ma szansę pomóc w zwiększeniu oferty księgarni i jej większej biblioróżnorodności, oraz jednorazowo wesprzeć bieżącą działalność. Celem wsparcia jest przede wszystkim, zwiększenie roli małych księgarni w promocji twórczości polskich autorów i popularyzacji czytelnictwa, zwłaszcza wśród lokalnych społeczności. Ideą programu jest również wsparcie wydawców i autorów specjalizującym się w tematyce regionalnej, poprzez dostępność ich publikacji w lokalnych księgarniach.

W kolejnych materiałach postaramy się Państwu przedstawić, w jaki sposób krapkowicka księgarnia wykorzystała dotację. Mamy nadzieję, że wkrótce przekonacie się naocznie, jakie zmiany nastąpiły dzięki „Certyfikatowi”. Pierwszą, którą mogliście odczuć już w grudniu, było wyraźne zwiększenie oferty. Mogliśmy sobie pozwolić na lepsze przedświąteczne zaopatrzenie, dzięki przeznaczeniu części środków z dotacji na bieżące utrzymanie lokalu.