• Kategorie
  • Robin z Locksley: Zmagania złodziei

Wydawnictwo Moria Games
Grupa wiekowa 8+
Obudowa pudełko
Wymiary 20,1x20,1x4,8 cm
88.56
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Mało

Ciężkie czasy spowiły Anglię odkąd dobry i sprawiedliwy król Ryszard Lwie Serce został pojmany podczas wypraw krzyżowych. Musi zawierzyć swym wiernym poddanym w królestwie, aby zebrali ogromny okup, którego żądają porywacze. W międzyczasie zdeprawowany brat


Ryszarda, Jan, przejął tron i zamienił wiernych Ryszardowi Anglo-Saksonów na swoich normańskich wasali.


Z kolei legalni spadkobiercy Roberta z Locksley zostali wydziedziczeni, kiedy Locksley zmarł w Ziemi Świętej. Rodzeństwo zostało wyjęte spod prawa, ponieważ nie chciało opuścić zamku ojca bez walki. Zdesperowani i ścigani przez szeryfa z Nottingham, przeżyli w ukryciu, udając rozbójników. Teraz zmuszeni są okradać bogatą normańską szlachtę i zbierać okup w celu uwolnienia króla Ryszarda. Jego powrót będzie oznaczał długo wyczekiwany pokój i sprawiedliwość dla mieszkańców Anglii.


Ten, który pierwszy zbierze okup, zostanie legendą zapisaną w annałach historii oraz unieśmiertelnioną w pieśniach minstreli.


Oto prawdziwa historia Robin Hooda.

             

Dwuosobowa gra, rozgrywana na modułowej planszy, oparta na mechanice zbierania kolekcji. Gra autorstwa Uwe Rosenberga, którego nie trzeba przedstawiać fanom gier planszowych. Robin z Locksley zajął 3 miejsce w niemieckim konkursie DuAli 2020 na najlepszą dwuosobową grę planszową.Dla graczy od 8 lat. Średni czas rozgrywki ok. 30 minut.Średnia ocena na BGG - 7.2.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy