• Kategorie
  • Radosny smutek przemijania

Wydawnictwo Imprint Media
Autor Sława Przybylska
Stron 202
Rok wydania 2016
Oprawa twarda z obwolutą
117.76
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788364299575
Radosny smutek przemijania to album, który powstał dla upamiętnienia jubileuszu 60-lecia pracy scenicznej Sławy Przybylskiej. Zrodził się z inspiracji męża, Jana Krzyżanowskiego. Zawiera kilkadziesiąt portretów pochodzących z archiwum rodzinnego. Ta fotograficzna podróż rozpoczyna się przed wojną, w Międzyrzecu Podlaskim i upamiętnia wszystkie kluczowe dla kariery Sławy chwile. Postać na zdjęciach uwodzi magnetycznym spojrzeniem, zdumiewa swą niezmiennością na przestrzeni lat, trwałym blaskiem zachwytu nad pięknem istnienia. Uzupełnieniem fotografii są wybrane myśli Sławy, cytaty z jej ulubionych utworów literackich, fragmenty wspomnień, refleksje nad warsztatem artystycznym i teksty piosenek.
Witać każdy dzień z uśmiechem i z piosenką na ustach, zatapiać myśli w poetyckich strofach, w rozważaniach o naturze świata; dzielić się sercem z najbliższymi, uczyć wciąż nowych rzeczy; poznawać, podziwiać, odkrywać, świętować chwilę; pamiętać o tym, co ważne, nie przejmować się Nieuniknionym Czy można tak żyć?
Cichy i skromny dowód takiego istnienia zawarty jest na kartach niniejszego albumu.
O Autorce

Sława Przybylska polska piosenkarka, która zadebiutowała na scenie pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Rozgłos przyniosła jej wykonana w 1958 roku piosenka Pamiętasz, była jesień, która pojawiła się w filmie Wojciecha Hasa Pożegnania. W czasie swojej kariery nagrała wiele albumów, a ostatnim wydanym jest Mój Okudżawa z 2015 roku. W 2000 roku odznaczona przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Obszerny wywiad ze Sławą Przybylską można znaleźć również w innej naszej książce zatytułowanej Kobieta metamuzyczna (2014).
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy