• Kategorie
  • Nocna Parada

Wydawnictwo Dice&Bones
Grupa wiekowa 14+
Obudowa pudełko
Wymiary 280x280 mm
270.28
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Średnia dostępność

Nocna Parada Stu Yokai to prosta, cudnie wyglądająca gra osadzona w klimatach folkloru japońskiego.

Znajdziemy tu mechaniki kontroli terenu, budowania silniczków i ukrytych celów, do tego modułową plansze i asymetryczne klany. Możliwa jest zarówno gra solo, ale także od dwóch do czterech graczy, a dzięki dodatkom także w pięć osób. Dzięki zastosowaniu prostych mechanik i czytelnej ikonografii, gra nadaje się do wprowadzenia nowych graczy, czy do zagrania z młodszymi.

Nocna Parada to historia klanów Yokai, czyli mitycznych postaci z japońskiego folkloru, które raz na jakiś czas, przemierzają nocą, w wielkich paradach, świat śmiertelników. Jednak tym razem zniknął król Ognistego Tronu Yokai i walczymy o wpływy na wyspach, stawiając święte bramy Torii, by zostać władcą wszystkich mitycznych stworzeń udowadniając swoją potęgę.

Gracze obejmą kontrolę nad jedną z czterech asymetrycznych frakcji Yokai i za pomocą uruchamianych trzech różnych parad, będą wystawiać swoje jednostki na wyspach, walcząc, przemykając pomiędzy lokacjami, by przechytrzyć przeciwników i po uzbieraniu odpowiedniej ilości jednostek na wyspie, zbudować tam bramę Torii. Należy doprze planować swoje ruchy, bo lokacje mają ograniczoną pojemność jeśli chodzi o bramy, a tylko pierwsza postawiona na danej wyspie wygeneruje bonusy. Po odpaleniu naszej parady, możemy zakupić kolejne karty przypisując je do odpowiedniego silniczka. W kolejnej naszej rundzie musimy odpalić inny z pozostałych silniczków, dlatego musimy dobrze zaplanować ich rozwój. Gra zakończy się po postawieniu przez któregoś z graczy piątej bramy, a następnie zapunktujemy za ukryte cele i ewentualne zdobyte gwiazdki za bramy.

Prócz prostoty w zasadach i mechanikach, które możemy zaś rozbudować dzięki kolejnym dodatkom, a także prześlicznemu wykonaniu, gra trafi do każdego i świetnie sprawi się jako wprowadzenie do tak popularnych mechanik jak kontrola terenu, czy budowanie silniczków. Natomiast asymetria klanów sprawi, że każdy dostosuje styl gry do swoich preferencji, co w połączaniu z modułową planszą, losowymi zadaniami i dużą ilością kart rozwijających nasze parady, a także dodatkom, sprawi, że gra zapewni dużą regrywalność.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy