• Kategorie
  • Materials Science: A Conceptionary

Wydawnictwo Wydawnictwa AGH
Autor eszek B. Magalas
Stron 578
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
100.87
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788366727021

Angielsko-polski słownik pt. Materials Science: A Conceptionary. English-Polish Dictionary zawiera słownictwo z zakresu nauki o materiałach i inżynierii materiałowej obejmujące również zwroty i wyrażenia angielskie z pokrewnych dziedzin, takich jak np. krystalografia, metaloznawstwo, termodynamika, metalurgia, fizyka ciała stałego i matematyka. Szeroki zakres tematyczny słownika umożliwia jego wykorzystanie w kilku dyscyplinach naukowych i obszarach badań definiowanych zazwyczaj jako materials science, materials physics, materials engineering, materials science and engineering oraz metallurgical engineering.

Słownik ma charakter hybrydowy, ponieważ klasyczny dominujący alfabetyczny układ haseł został uzupełniony o związki wyrazowe, kolokacje, synonimy i antonimy. Udało się dzięki temu uzyskać unikatową wartość dodaną, którą stanowi spójna koncepcja merytoryczna i logiczna książki ułatwiająca w istotny sposób poznawanie, tłumaczenie i kojarzenie bardzo wielu bliskoznacznych słów, zwrotów, wyrażeń oraz pojęć zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Z tego właśnie powodu słownik może być wykorzystywany nie tylko do znalezienia dokładnego tłumaczenia na język polski pojedynczych słów lub zwrotów angielskich, ale przede wszystkim do ugruntowania i poszerzenia wiedzy z wielu obszarów tematycznych. Słownik zawiera i systematyzuje słownictwo o profilu ogólnoakademickim, praktycznym i zawodowym oraz wprowadza wiele nowych zwrotów specjalistycznych od niedawna obecnych w literaturze angielskiej.

Słownik jest przeznaczony dla doktorantów, habilitantów, pracowników naukowych, studentów i specjalistów pracujących w laboratoriach badawczych oraz w szeroko rozumianym przemyśle związanym z inżynierią materiałową, badaniami materiałów oraz wykorzystaniem klasycznych i zaawansowanych materiałów inżynierskich.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy