• Kategorie
  • Maria Skłodowska-Curie - Listy

Wydawnictwo DRZEWO BABEL
Autor Alicja Albrecht (wybór)
Stron 198
Rok wydania 2012
Oprawa twarda
104.83
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788389933539

Bogato ilustrowany album, którego szatę graficzną stworzył Michał Batory, jeden z najbardziej cenionych plakacistów na świecie, wydany w trzech językach - po polsku, francusku i angielsku.

Maria Skłodowska-Curie. Pierwsza studentka Sorbony na wydziale nauk ścisłych. Pierwsza uczona uhonorowana dwiema Nagrodami Nobla. Pierwsza kobieta-profesor na Sorbonie. Jedyna kobieta, uczestnicząca w Konferencjach Solvayowskich. Pierwsza kobieta, która uzyskała prawo jazdy na samochody ciężarowe. Jedyna cudzoziemka, której prochy spoczęły w paryskim Panteonie wśród najznamienitszych Francuzów.
... Myślę, że w każdej epoce można mieć życie interesujące i użyteczne, a o to głównie chodzi, aby go nie zmarnować i móc sobie powiedzieć jak Romain Rolland: ,,Jak tylko mogłem"...
pisała 6 stycznia 1913 roku. Nie tylko nie zmarnowała życia, lecz przetarła nam wiele szlaków.

Z bogatej korespondencji Marii z rodziną i przyjaciółmi Alicji Albrecht udało się dokonać wyboru setki listów, z których wyłania się prawdziwa Maria - twórcza, dociekliwa, pełna namiętności, nowoczesna w czasach, w których żyła i nowoczesna do dziś.

W książce znaleźć można ekskluzywny wywiad z Hélene Langevin-Joliot - 85-letnią wnuczką Marii, oraz niepublikowaną dotąd w Polsce korespondencję z Paulem Langevinem, z którym Maria przeżyła burzliwy romans - romans, który w 1911 roku nieomal zrujnował jej karierę.

Album ukazał się nakładem naszego wydawnictwa i Alta Studio - Alicja Albrecht dzięki wsparciu:
o Polskiego Towarzystwa Chemicznego
o Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
o Muzeum Curie w Paryżu
o Warszawskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa
o Fundacji PZU w Warszawie
o Fundacji Polska Miedź w Lubinie

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy