• Kategorie
  • Magda Umer (książka + CD) *

Wydawnictwo AGORAO.
Autorzy Umer Magda
Data publikacji 2011-12-30
Ilość stron 42
Format 15 / 26 / x
Kod producenta AGORA-AGORAO
77.22
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 11.9
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 11.9
Kurier 15.9
Kurier (Pobranie) 19.9
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788375527506
Wyjątkowy, poetyczno-muzyczny album jubileuszowy artystki wydany z okazji 40-lecia jej działalności artystycznej oraz 60-lecia urodzin.
Repertuar Magdy Umer od lat, niezmiennie, tworzą piosenki starannie dobrane, nastrojowe, liryczne. Specjalnie dla niej pisali tacy mistrzowie pióra, jak m. in. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski czy Jonasz Kofta, a muzykę komponowali m. in. Jerzy Wasowski, Wojciech Trzciński, Jerzy Matuszkiewicz i wielu innych. Artystka sama sięga po utwory takich twórców, jak Bułat Okudżawa, Leonard Cohen, Krzysztof Komeda, Salvatore Adamo, Grzegorz Turnau. Autorski album "Magda Umer" to swoiste podsumowanie całego dorobku artystki. W albumie znajdują się:
1. Koncert "Magda Umer w Warszawskiej Polonii" z 2009 r. na CD
2. Koncert "Magda Umer w Warszawskiej Polonii" z 2009 r. na DVD
3. Koncert "Magda Umer i Mężczyźni Jej Życia" z 1995 r. na DVD
4. Film dokumentalny "Magda" z 1993 r. na DVD
Pierwsza płyta DVD, wchodząca w skład albumu to zapis recitalu w warszawskim Teatrze Polonia z 24 kwietnia 2009 roku. Są na niej tak niezapomniane przeboje, jak "Już szumią kasztany", "Okularnicy", "Miasteczko Bełz", "Oczy tej małej", "Stacyjka Zdrój" czy "Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie". Sam zapis audio tego koncertu jest na dołączonej do albumu płycie CD. Drugie DVD to koncert pt. "Magda Umer i Mężczyźni Jej Życia", do udziału w którym artystka zaprosiła m. in. Wojciecha Młynarskiego, Macieja Zembatego, Adama Hanuszkiewicza, Zbigniewa Zamachowskiego, Piotra Machalicę i innych. Ale najważniejszymi, specjalnymi gośćmi, którzy zaśpiewali z Magdą Umer w duetach, byli Jeremi Przybora i Marek Grechuta. Ten niezwykły koncert odbył się w radiowej "Trójce" 22 kwietnia 1995 roku. Magda Umer pełniła rolę gospodarza-konferansjera, nie tylko zapowiadającego kolejne utwory, ale także wprowadzającego w realia epoki, w której powstawały najpiękniejsze polskie piosenki. O samej Magdzie Umer, jej fascynacjach i inspiracjach mówi trzecie DVD w albumie - film dokumentalny pt. "Magda" (1993) w reż. Grażyny Pieczuro, w którym na artystkę patrzymy oczyma jej przyjaciół: Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Krystyny Jandy, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Borkowskiego i innych. Szczegóły i ciekawostki o rodzicach, dzieciństwie, młodości, miłościach, dopowiada opowieść biograficzna, wraz z fotograficznymi portretami Artystki tworząca książeczkę. (Agora)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy