• Kategorie
  • Krzysztof Wodiczko. On Behalf of the Public Domain

Wydawnictwo Muzeum Sztuki w Łodzi
Autor red. Bożena Czubak
Stron 368
Rok wydania 2015
Oprawa twarda
88.00
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier 18
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788363820336
Katalog towarzyszący wystawie Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej oferuje retrospektywny wgląd w praktykę artystyczną Wodiczki, eksponując krytyczny wymiar jego sztuki (wersja angielskojęzyczna)
Katalog towarzyszący wystawie "Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej" oferuje retrospektywny wgląd w praktykę artystyczną Wodiczki, eksponując krytyczny wymiar jego sztuki. Wielowątkowa twórczość artysty znajduje omówienie w tekstach wybitnych badaczy kultury wizualnej, pisanych z punktu widzenia różnych doświadczeń kulturowych i perspektyw badawczych. W obszernym wywiadzie artysta sam opowiada o swoich realizacjach i okolicznościach ich powstania.
Rozbudowana część dokumentacyjna prezentuje działania artysty od 1968 do 2014 roku: począwszy od wczesnych prac z radykalną analizą języka artystycznego i roli artysty, poprzez pionierskie działania w zakresie sztuki publicznej obejmujące projekcje oraz serie Pojazdów i Instrumentów, aż po antywojenne projekty z ostatnich lat, inicjujące dyskusje na temat potrzeby przeformułowania sposobów podtrzymywania pamięci.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy