• Kategorie
  • Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej

Wydawnictwo Muzeum Sztuki w Łodzi
Autor Bożena Czubak i Krzysztof Wodiczko
Stron 367
Rok wydania 2015
Oprawa twarda
98.66
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788363820329
Publikacja w retrospektywnym ujęciu przybliża artystyczną aktywność Krzysztofa Wodiczki, przede wszystkim wszelkie jego działania na rzecz marginalizowanych grup i demokracji a także projekty sprzeciwiające się wojnie.
Publikacja Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej w retrospektywnym ujęciu przybliża artystyczną aktywność Krzysztofa Wodiczki oraz inne jego działania na rzecz marginalizowanych grup i demokracji w tym projekty sprzeciwiające się wojnie.
Krytyczny i utopijny wymiar jego sztuki jest tematem otwierającego katalog, obszernego wywiadu z artystą, przeprowadzonego przez Bożenę Czubak. Szerszy kontekst jego działań znajduje omówienie w tekstach wybitnych badaczy kultury wizualnej: Toma Ecclesa, Piotra Piotrowskiego i Rosalyn Deutsche.
Na drugą część katalogu składa się rozbudowana dokumentacja, prezentująca działania artysty od 1968 do 2014 roku. W części tej opisane i zilustrowane zostały najważniejsze akcje w przestrzeni miejskiej, projekty i realizacje Pojazdów oraz Instrumentów począwszy od wczesnych prac z radykalną analizą języka artystycznego i roli artysty, poprzez pionierskie działania w zakresie sztuki publicznej, aż po antywojenne projekty z ostatnich lat, inicjujące dyskusje na temat potrzeby zanegowania tego sposobu rozwiązywania konfliktów.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy