• Kategorie
  • Karol Kurpiński i romantyczna Europa

Wydawnictwo EDITIONS SPOTKANIA
Format 19x24,5 cm
Autor Marcin Gmys
Stron 160
Rok wydania 2015
Oprawa twarda z obwolutą
76.00
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 11.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 11.9
Kurier 15.9
Kurier (Pobranie) 19.9
Dostępność Mało
ISBN 9788379651207
Przekazujemy do rąk Państwa książkę, która ma przypomnieć postać Karola Kurpińskiego genialnego kompozytora samouka, twórcy Warszawianki, pieśni znanej każdemu Polakowi, ale także ponad dwudziestu oper i wielu innych znakomitych utworów. Pragniemy tym samym przywrócić kompozytorowi należne mu miejsce, nie tylko jako wielkiemu reformatorowi polskiego życia muzycznego, ale także jako znaczącemu twórcy, który odcisnął swoje piętno na dziełach mistrzów tej miary, co Weber (Wolny strzelec), Chopin (Fantazja A-dur na tematy polskie, Fantazja F-moll) czy Wagner (uwertura Polonia, Holender tułacz).

Wyrazistą czcionką zostaje wybita teza, że Karol Kurpiński jak nikt inny, zasłużył sobie na miano najwybitniejszego polskiego kompozytora epoki romantycznej, przed rozbłyśnięciem gwiazdy Fryderyka Chopina.

Do wybitnych osiągnięć Kurpińskiego należą też kompozycje religijne, w tym odkryta niedawno przez Piotra Jeglińskiego Msza z 1826 roku, dedykowana wybitnemu niemieckiemu kompozytorowi, pianiście i dyrygentowi Johannowi Baptyście Cramerowi.
Autorem orkiestracji Mszy Karola Kurpińskiego, która po raz pierwszy będzie wykonana 11 listopada 2015 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie, jest wybitny kompozytor Jacques-Alphonse De Zeegant.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy