• Kategorie
  • Hipisi w PRL-u

Wydawnictwo CYKLADY
Format 20x29 cm
Autor Kamil Sipowicz
Stron 488
Rok wydania 2015
Oprawa zintegrowana
70.40
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 11.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 11.9
Kurier 15.9
Kurier (Pobranie) 19.9
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788360279656
Hipisi w PRL-u to książka, która chce uchronić przed historycznym i społecznym zapomnieniem kontrkulturowego zjawiska jakim był polski hipizm w okresie PRL-u. Polskich hipisów - owych `niewinnych rewolucjonistów` - komunistyczna propaganda piętnowała bezwzględnie jako pasożytów i narkomanów. Ten fatalny wizerunek, przetrwał zmianę ustrojową i został przejęty przez nowych szafarzy historii i prawdy.
Hipisi w komunistycznej Polsce pokazali władzy i ludziom, że można podjąć próbę innego życia niż przewidywał to kolektywny ideał stworzony przez marksistów. Trzeba pamiętać tamte czasy, aby widzieć jak wiele to znaczyło. W warunkach komunistycznego reżimu, mieli odwagę głosić ideały wolności, pokoju i miłości. Jako pierwsi, rozpoczęli ruch małej wewnątrzgrupowej solidarności. Pozostawili trwały ślad w sztukach plastycznych, muzyce, teatrze, psychologii i ekologii.
Kamil Sipowicz - ur. w 1953 roku w Otwocku, pisarz, filozof i malarz. W latach siedemdziesiątych zaangażował się w ruch hipisowski. Jest autorem kilku książek, m.in. Heidegger: degeneracja i nieautentyczność, Marihuana, Podwójna linia życia (razem z Korą) oraz trzech tomików poezji.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy