• Kategorie
  • Demokratura

Wydawnictwo Bored Games
Grupa wiekowa 16+
Obudowa pudełko
Wymiary 100x95x70 mm
106.19
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Mało

Demokratura to satyryczna gra karciana. Oś fabularna rozgrywki to pełna dystansu, humoru ale i refleksji codzienność Polski 2020 roku. Narracja prowadzona jest w oparciu o karty Talii Systemu, które w każdej turze wprowadzają do rozgrywki określone wydarzenia zagrażające Zdrowemu Rozsądkowi postaci Graczy. Gracze bronią się przed nimi zagrywając swoje karty, próbując przetrwać w Krainie Absurdu. Wszystko opiera się na umiejętności wyrachowanej gry przeciw wszystkim, podkładaniu nóg kiedy tylko się da lub przeciwnie - głębokiej kooperacji i umiejętności podawania dłoni. Gra stworzona przez kieleckie studio Sargon Games.

Do współpracy przy jej tworzeniu udało się zaprosić jednego z najpopularniejszych polskich rysowników, komentatora, który od dłuższego czasu kształtuje swoimi grafikami obraz social mediów i świadomość ich użytkowników. To tytuł zadedykowany nie tylko zdeklarowanym hobbystom i molom planszówkowym, przeciwnie, to szeroka, obywatelska i satyryczna odpowiedź na wiele absurdów z naszego podwórka.

Demokratura to pierwsza tak poważna próba wykorzystania gry towarzyskiej w roli nowego medium i platformy komunikacji. Rozrywka i refleksja z nutką obywatelskiego oporu. Zawartość: 1x talia Systemu (60 kart) 3x talia Gracza (60 kart/talia) 1x zestaw kart Statusu (8 kart) 1x zestaw kart Światopoglądu (8 kart) 1x dodatek: ,,Stan Zagrożenia" (6 kart)  Kompletny zestaw startowy dla 3 uczestników. 

Rozgrywka dla 8 osób możliwa po dokupieniu talii graczy.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy