• Kategorie
  • Champions! (edycja polska)

Wydawnictwo Rebel
Obudowa pudełko
Wymiary 230x160 mm
98.75
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 21
Dostępność Mało

Kto zwycięży w serii nieprawdopodobnych pojedynków?

Kto liczy na palcach: Potwór Frankensteina czy Babcia? Kto je kiwi w skórce: Beyonc czy Darth Vader? A co najważniejsze czy potrafisz trafnie wytypować zwycięzcę w tak szalonych kategoriach?

Champions! to zwariowana gra imprezowa, w której staramy się wskazać, kto zostanie czempionem turnieju, odgadując, na kogo mogą zagłosować nasi znajomi. W każdej rundzie 8 postaci zmierzy się w serii nieprawdopodobnych pojedynków. Za każdym razem głosujecie na zawodnika, który Waszym zdaniem wygra, a następnie sprawdzacie wynik. Kto utrzyma się w grze do końca? To zależy od Ciebie!

Na czym to polega?

Rozgrywka składa się z 2 rund, które są osobnymi turniejami.

  1. Rundę rozpoczynamy od przygotowania drabinki turniejowej. Gracze wpisują imiona zawodników (to mogą być fikcyjne postacie, rzeczywiste gwiazdy, a nawet inne osoby siedzące przy stole) na specjalnych kafelkach, które następnie mieszamy. Losujemy i wykładamy 7 kart pojedynków, a następnie dodajemy do nich zawodników.
  2. Analizując układ na drabince, możliwe układy w półfinałach i finale, a także przewidywane typowania przeciwników, każdy z graczy obstawia zwycięzcę całej rozgrywki. Imię naszego czempiona zapisujemy na specjalnym polu swojej planszetki, a następnie odwracamy ją.
  3. Pojedynki w turnieju rozpatrujemy pojedynczo. Za każdym razem gracze głosują za pomocą specjalnych kart w kolorach odpowiadających zawodnikom. Zwycięża ta postać, która otrzymała więcej głosów, a osoby, które na nią głosowały, otrzymują dodatkowe punkty.
  4. Po rozpatrzeniu ćwierćfinałów ich zwycięzcy przechodzą do półfinału, a zabawa toczy się dalej. Gdy finał się zakończy i poznamy imię czempiona, sprawdzamy, kto poprawnie go wytypował, przyznajemy punkty i przechodzimy do drugiej rundy.

Zwycięży osoba, która po dwóch rundach będzie miała najwięcej punktów z typowania i głosów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Champions! to idealna gra imprezowa: ma minimum zasad, można ją w pełni dopasować do wiedzy i możliwości graczy i jest pełna zwariowanego humoru.
  • Abstrakcyjne kategorie zmuszają uczestników do nieszablonowego myślenia.
  • Konieczność przewidywania, na kogo postawią przeciwnicy i wspólna dyskusja o podjętych decyzjach jeszcze bardziej zbliżają graczy i pozwalają lepiej się poznać.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy