• Kategorie
  • Antoni Kenar 1906-1959

Wydawnictwo Biblioteka Narodowa
Format 24,1x29,2 cm
Autor Urszula Kenar
Stron 264
Rok wydania 2006
Oprawa twarda
72.00
szt. Do przechowalni
Realizacja 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 11.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 11.9
Kurier 15.9
Kurier (Pobranie) 19.9
Dostępność Mało
ISBN 9788370096168
Monografia prezentuje jedną z najbardziej interesujących postaci w polskiej sztuce: Antoniego Kenara wybitnego rzeźbiarza, twórcę i realizatora nowatorskiego programu edukacji artystycznej w powojennej Polsce.
W książce, wydanej w 100. rocznicę urodzin Artysty, zebrano wzbogacone fotografiami wspomnienia, fragmenty publikacji prasowych i korespondencji oraz dokumentację prac plastycznych Kenara. Obszerny i zróżnicowany materiał porządkuje chronologia biografii, ułożonej w rozdziały ilustrujące różne aspekty Jego życia i twórczości.
Przewodnią osią tej biograficznej opowieści są bogate faktograficznie, pisane z literacką pasją, obszerne fragmenty wcześniej publikowanych wspomnień Haliny Kenarowej żony Artysty; te ważne teksty zostały przetłumaczone na język angielski.
Książkę uzupełnia rozbudowane kalendarium życia i twórczości Kenara, bibliografia podmiotowa i przedmiotowa oraz szczegółowe spisy prac rzeźbiarskich, ceramicznych i rysunków artysty, a także płyta z filmem Szkoła Kenara, w reżyserii Konstantego Gordona, zrealizowanym przez Wytwórnię Filmów Oświatowych w Łodzi w 1958 roku.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Wydawcy